Rusi 2018

Kroacia dhe Rusia “ndahen” në paqe, kualifikimi zgjidhet me shtesë


               Publikuar në : 22:04 - 07/07/18 |
b.f

Kroacia dhe Rusia do të duhet të luajnë edhe 30 minuta shtesë për të përcaktuar fituesen e cila do të shkojnë më tej në katër më mirat e Botës.

Koha e rregullt ka përfunduar në shifrat 1-1, ku fillimisht shënuan rusët me Denis Cershev dhe kroatët të cilët barazuan në fundin e pjesës së parë me Kramairic.

Në pjesën e dytë të dyja ekipet u përpoqin të kontrollonin lojën.

Në turin tjetër qoftë Kroacia apo Rusia do të përballen me Anglinë për të shkuar në finalen e Botërorit.

Pas