-Politikë, Aktualitet, Kryesore

Kriza në UT, Rama e Nikolla përballë pedagogëve: Dua t’ju shoh në sy

Kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla janë duke zhvilluar një takim me pedagogët e UT pas një krize që u shfaq aty dhe kulmoi me bllokimin e pagave. Takimi po transmetohet live në ERTV. Ministrja u tha pedagogeve se dua t’ju shoh ne sy dhe te na i thoni ju problemet.

Sipas saj, qeveria është në minorancë në bordin drejtues dhe se universitetit drejtohet nga stafi akademik dhe jo nga ministria. Sipas saj, është e pakuptimtë që kerkoni te largoni perfaqesuesit e ministrise ne bordin e administrimit.

Lajmi ParaLajmi Pas
« Kthehu Rifresko