-Politikë, Aktualitet, Kryesore, Te Fundit

Komunikimi javor/ Edi Rama i sulmon të gjithë, nuk kursen as LSI-në

Edi Rama nuk ka kursyer askënd në komunikimin e tij javor. Krahas PD-së, medias dhe të huajve që thotë se po punojnë kundër qeverisë së tij Rama ka përmendur edhe aleatët që sipas titj fërkojnë duart nga situata aktuale politike në vend. Duke lënë të kuptojë me aleatë zërat që dalin nga LSI herëpashere kundër reformave të ndërrmarra nga qeveria. Kujtojmë këtu përplasjet e Luan Ramës eksponent i rëndësishëm në LSI me ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri pas raportit të Departamentit Amerikan të Shtetit për kultivimin e kanabisit dhe deklratën e Monika Kryemadhit që u kërkoi falje maturantëve nga Lezha për votën që LSI dha për reformën në arsim. Ndërkohë Rama u shpreh në komunikimin javor se nuk do të ketë qeveri teknike dhe këtë duhet ta harrojë PD-ja.

Lajmi ParaLajmi Pas
« Kthehu Rifresko