-U tha në Opinion

Klosi: Nesër do ketë kallëzim penal për të gjithë linjën e atyre që kanë firmosur për HEC-et në Osum

               Publikuar në : 23:17 - 12/02/18 |
rel d

Ministri i Mjedisit dhe Turizmit, Blendi Klosi, është shprehur të hënën në darkë se do bëhet një kallëzim penal ditën e nesërme për të gjithë linjën e atyre që kanë firmosur për të ndërtuar HEC-et në Kanionet e Osumit.

Klosi në studion e emisionit ‘Opinion’, deklaroi se për një HEC ne nuk do shkatërrojmë një nga ujëvarat më të bukura, edhe nëse fitohet 100 milionë dollarë.

Ministri theksoi se është vënë re një falsifikim i lejes mjedisore, pasi ndërtuesi e ka marrë lejën për të ndërtuar diku tjetër dhe është zhvendosur diku tjetër.

 Video:

 

Pas