Rusi 2018

Kjo nuk pritej! Tifozët e Juventusit “zhdukin” të gjitha fanellat e Ronaldos nga dyqani


               Publikuar në : 19:52 - 11/07/18 |
b.f

Transferimi i Cristiano Ronaldos në “Allianz Stadium” ka sjellë një “bumm” shitjesh fanellash në dyqanin e tyre në Milano. Sipas përllogaritjeve, Juventusi po shet mesatarisht një fanellë për çdo minut të Cristiano Ronaldo.

Kostoja e transferimit kushton mbi 100 milion euro dhe ai do të paguhet 30 milion euro në vit, por është gjithashtu i vendosur për të sjellë rryma masive të të ardhurave.

Sipas “TuttoJuve”, ka radhë të gjata jashtë Dyqanit të Juventusit në Milano, veçanërisht pasi faqja në internet u rrëzua sapo këmisha u shit dje dhe mezi u rikthye.

Është raportuar se bardhezinjtë janë duke shitur mesatarisht një fanellë të Cristiano Ronaldo, çdo minutë që nga dyqani i hapur në orën 10:00 lokale./oranews.tv

Pas