Kryesore

Kërcënime gruas së gjyqtarit, dha penallti në sfidën mes Realit dhe Juventusit

               Publikuar në : 17:44 - 15/04/18 |
m.b

Një lumë komentesh fyese dhe kërcënime me vdekje kanë mëshuar në rrjetet sociale të gruas së gjyqtarit spanjoll që akordoi penallti në sekondat e fundit të sfidës Real Madrid-Juventus.

“Do t’iu zhdukim ty de atë copë m…, burrin tënd”. “Ndaloje burrin tënd bastard”, ishin disa nga mesazhet kërcënuese të dërguar në llogarinë e “Twitterit të Luki Oliver, bashkëshortes së Majkëll Oliver.

Policia britanike ka hapur një hetim në lidhje me këtë çështje. Në mesin e komenteve ka gjithashtu edhe mesazhe inkurajuese për vendimin e marrë në sfidën Real-Juventus.

Kujtojmë  se edhe Luki Oliver, ashtu si bashkëshorti, është me profesion gjyqtare në futbollin e femrave.

 

moglie-arbitro-real-madrid-juventus-1

 

lucy-oliver

 

moglie-arbitro-real-madrid-juventus-2

 

 

Pas