Kronikë

Kapet anija me 20 ton kanabis në Itali, me vlerë mbi 200 milionë euro


               Publikuar në : 13:20 - 09/08/18 |
b.f

Një anije me 20 ton kanabis u sekuestrua këtë mëngjes në Itali. Operacioni u krye nga autoritetet policore të Palermos. Anija me të cilën transportohej kanabisi quhet Remus dhe lundronte me flamurin e Panamasë. 11 veta nga ekuipazhi janë arrestuar, të githë malazezë.

Vlera e kanabisit mendohet se shkonte mbi 200 milion euro.

Pas