Bota

Kampioni botëror i atletikës humb jetën në aksident


               Publikuar në : 16:34 - 08/08/18 |
b.f

 

Kampioni botëror i vitit 2015 në atletikë ne 400 metër, ka humbur jetën për shkak të një aksidenti rrugor, ndodhur në vendin e tij.

28-vjeçari kenian Nicholas Bett ishte duke udhëtuar me mjetin e tij dhe ka humbur kontrollin duke rënë në një kanal ku mori plagë të mëdha. Ai u nis mejnëherë për në urgjencë por nuk ka arritur t’u mbijetojë plagëve të marra. Lajmin për ndarjen nga jeta të 28-vjeçarit e ka konfirmuar vetë familja e tij.

Pas