Kryesore

Kalendari/Shorti për Euro 2020, Shqipëria përballet edhe me Francën


               Publikuar në : 21:48 - 02/12/18 |
b.f

Pas shorteut që u hodh sot janë përcaktuar edhe skuadrat me të cilat Shqipëria do të përballet në eleminatoret e Europianit të vitit 2020. Vendi ynë bën pjesë në grupin H, ku do të ketë prballë edhe Francën e Turqinë. Ndeshjet nisin në 22 mars të vitit 2019 kundër Turqisë në shtëpi dhe përfundojnë më 17 nëntor të 2019 në shtëpi ndaj Francës.

 

JA KALENDARI I PLOTË I KUQEZINJVE:

Grupi H:

Ndeshja e parë, 22 Mars 2019: Shqipëri-Turqi

Ndeshja e dytë, 25 Mars 2019: Andorra-Shqipëri

Ndeshja e tretë, 8 Qershor 2019: Islandë-Shqipëri

Ndeshja e katërt, 11 Qershor 2019: Shqipëri-Moldavi

Ndeshja e pestë, 7 Shtator 2019: Francë-Shqipëri

Ndeshja e gjashtë, 10 Shtator 2019: Shqipëri-Islandë

Ndeshja e shtatë, 11 Tetor 2019: Turqi-Shqipëri

Ndeshja e tetë, 14 Tetor 201: Moldavi-Shqipëri

Ndeshja e nëntë, 14 Nëntor 2019: Shqipëri-Andorra

Ndeshja e dhjetë, 19 Nëntor 2019: Shqipëri-Francë

Pas