Aktualitet, InstaBIZ, Te Fundit

Kabineti i ri qeveritar në të zeza, ja kush e bëri ndryshimin !

Këtë pasdite qeveria Rama II ka bërë betimin në Presidencë. I gjithë kabineti i ri qeveritar duket se ishte i përpiktë në orar, ata mberriten fiks në kohë. Ishte kryeministri Edi Rama ai që firmosi i pari dhe shtrëngoj duart me kreun e shtetit Ilir Metën, dhe pas tij gjithë ministrat, shkruan opinion.al

Për kabinetin e ri qeveritar kjo ishte një ditë e rëndësishme ndaj edhe ata i kishin kushtuar rëndësi dukjes. Zëvendës-kryeministrja dhe ministret ishin veshur brenda kornizave zyrtare, me kostume serioze.

Ajo që ra në sy ishte se i gjithë kabineti qeveritar ishte veshur me të zeza. Ministrja e Arsimit Lindita Nikolla e cila ishte edhe e para që mbërriti në Presidencë kishte zgjedhur të vishe jo me ngjyra të errët siç kishin bërë gjithë koleget e saj, por me një kostum në tonet e hapura të blusë. Pastaj pa përjashtim i gjithë kabineti ishte veshur me të zeza. /opinion.al

Lajmi ParaLajmi Pas
« Kthehu Rifresko