-Jetë dhe Stil, -Teknologji, Metro, Te Fundit

Jahti më superluksoz dhe i famshëm në botë ankorohet në Sarandë

Një nga jahtet më të famshëm ne bote ështe ankoruar sot në portin e Sarandës…

Bëhet fjalë për jahtin ‘Maltese Falcon’, i cili mban flamurin maltez dhe është në pronësi të kompanisë Pleon Ltd.

Jahti në fjalë jepet me qira tek njerëz të pasur për të udhëtuar në mbarë botën, ndërsa ende nuk dihet se kush nga VIP-at mund të kenë mbërritur sot në Sarandë. Nga ajo çka dihet është fakti se këtë jaht më parë e kanë marre me qera aktori Tom Hanks, Hugh Jackman apo një nga themeluesit e Google, Larry Page.

Lajmi ParaLajmi Pas
« Kthehu Rifresko