-Politikë, Aktualitet, Te Fundit

Ja si e komentoi Ilir Meta takimin Rama-Basha para Kryesisë

Ilir Meta ka komentuar në studion e “Zonë e Lirë” edhe momentin më të diskutuar mediatik ne hyrje te Kryesisë se Kuvendit, të mërkurën përpara marrëveshjes kur kryeministri Rama ndaloi për një moment te dëgjonte çfarë po thoshte për mediat lideri i opozitës Lulzim Basha, dhe i tha te futej se kishte ardhur ai, ndërsa Basha ia ktheu: “Ik lart se atje kemi punë”.

“Kjo është si më ndodhi mua me doktorin, pa takuar isha gati për lufte, që kur e takova pastaj ndryshova se pash dikë tjetër. Kur e njeh nga afër është më ndryshe dhe kjo është gjë e mirë se nga larg e paragjykon. Vjehrra ime kur bëmë koalicion me PD atëherë e kishte tmerr doktorin pastaj thoshte ore s’qenka aq i keq ky, qenka i mirë”. /opinion.al

Shikoni reagimin e Metes ne dy videot

 

Lajmi ParaLajmi Pas
« Kthehu Rifresko