-Teknologji

Ja pse Facebook po ju shkatërron lidhjen

               Publikuar në : 09:37 - 12/02/18 |
E SH

Facebook është padyshim media më e përdorur sociale. Shumë njerëz kalojnë një pjesë të madhe të kohës, aty dhe madje edhe informohen për aktualitetin falë tij. Mirë po pavarësisht informacioneve të shumta që ky rrjet social ofron, faktin që na afron më tepër me njerëzit etj gjëra si këto, sipas ekspertëve nuk është edhe i mirë për sa i përket marrëdhënieve tona personale. Në fakt sipas tyre ka disa arsye pse Facebook po sjell probleme për lidhjen tuaj.

1 – Fakti që shpenzoni shumë kohë në Facebook mund të shkaktojë xhelozi dhe pakënaqësi te partneri.

2 – Postimet tuaja mund të shkaktojnë argumeta.

3 – Një partner xheloz mund ta përdorë Facebook-un për t’ju manipuluar

4 – Ju shkakton keqkuptime

5 – Ju shpërqendron edhe gjatë kohës që jeni me partnerin.

6 – Fotografitë e hershme mund të jenë shkak për debate të mëdha, ishi juaj mund të jetë pjesë e tyre./Opinion.al

Pas