Bota

Itali, shpërthimi i çisternës, humbin jetën dy persona


               Publikuar në : 16:02 - 05/12/18 |
el ida

Një shpërthim i fortë ka ndodhur pasditen e sotme në një çisternë në një pikë karburati në Itali. Si pasojë kanë humbur jeten 2 persona dhe kanë mbetur dhjetëra të plagosur. Mediat italiane raportojnë se shpërthimi ka ndodhur pranë Borgo Quinzio, në rrugën Salaria në afërsi të Romës.

Ende nuk dihen shkaqet e këtij shpëthimi, ndërsa policia ka nisur hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Pas