Kronikë

Ishte me pushime në Sarandë, humb jetën në rrethana të mistershme 13 vjeçari italian

               Publikuar në : 11:10 - 12/07/18 |
E SH

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Sarandë. Një turist 13-vjeçar nga Italia ka humbur jetën në rethana ende të paqarta.

Lorenzo Kalabreze, do udhetonte bashke me prinderit ne nje grup prej 30 turistesh italiane nga Saranda ne Korfuz. Deri sa ka qenë në port nuk ka pasur shqetësime por sapo ka hyrë në traget nuk është ndjerë mirë.

Eshte njoftuar ambulanca dhe policia që e kanë transportuar në spital ku ka kaluar fillimisht në vdekje klinike e me pas ka nderruar jetë.

 

 

 

Pas