Sport, Te Fundit

Intervista e Cristiano Ronaldos: Cila është dita më e lumtur në jetën e tij?

Të gjithë e dimë se çfarë është në gjendje të bëjë Cristiano Ronaldo në fushë, por ai ka zbuluar disa gjëra interesante për jetën e tij në një intervistë për FIFA-n.

Ai ka folur për shumë gjëra që i pëlqejnë.

Dashuria e fortë më të birin, muzika që e dëgjon dhe pjata më e mirë që di t’ia përgatiti mamaja.

 

Cili është goli më i bukur në karrierë?

Gjithmonë them ai që e kam shënuar i fundit është më i rëndësishmi.

 

Pjesa më e mirë të jesh Cristiano Ronaldo?

T’i bëj njerëzit e lumtur.

 

Mbrojtësi më i mirë që kemi luajtur kundër?

Është e vështirë ta zgjedh një. Jam përballur me shumë mbrojtës fantastik.

 

Dita më e lumtur në jetë tuaj?

Kur më lindi djali.

 

Kënga e juaj e preferuar?

Nuk kam një këngë të vetme, por shumë këngë. Më pëlqen muzika upbeat, sikurse edhe ajo regaton.

 

Gjëja më e bukur që të ka thënë djali ty?

Baba (Papa), të dua dhe ti je më i miri në botë.

 

Qyteti më i mirë në Portugali?

Funchal, në ishullin e Madeiras.

 

Stadiumi më i mirë që ke luajtur?

Santiago Bernabeu.

 

Pjata më e mirë që e përgatiti mamaja juaj?

Merluc (Lloj peshku)!

Lajmi ParaLajmi Pas
« Kthehu Rifresko