Sport

Infantino konfirmon kandidaturën për një mandat tjetër në krye të FIFA-s


               Publikuar në : 17:17 - 13/06/18 |
b.f

Presidenti aktuali i FIFA-s, Gianni Infantino ka konfirmuar ditën e sotme përsëri kandidaturën për një mandatë tjetër në krye të FIFA-s.

Lajmi është konfirmuar nga vetë Infantino, gjatë kongresit të FIFA-s, të mbledhur ditën e sotme për të vendosur dhe vendin se ku do të organizohet Botërori i vitit 2026.

Zgjedhjet e reja për president të FIFA-s do të mbahen vitin e ardhshëm në Paris.

Gianni Infantino zëvendësoi në shkurt të vitit 2016, Sepp Blatter, për shkak se ky i fundit ishte përfshirë në një skandal korrupsioni.

Pas