-Kulturë

Hervin Çuli riemërohet drejtor i Teatrit Kombëtar


               Publikuar në : 19:04 - 11/04/18 |
Gerta

Hervin Çuli është riemëruar drejtor i Teatrit Kombëtar.

Vendimi është marrë ditën e sotme nga Këshilli i Ministrave. Çuli do të jetë drejtor i teatrit edhe për 4 vitet e ardhshme, sakaq kujtojmë që është pro prishjes së godinës, dhe mbështet projektin e ri të ministrisë së Kulturës.

Në garë me drejtorin e ri aktual ishte Ema Andrea, Genci Fuga dhe Laert Vasili.

Pas