InstaBIZ

Harrojini dasmat shqiptare, shikoni çfarë dasme përrallore ka bërë ky miliarder armen

               Publikuar në : 21:12 - 18/09/17 |
Gerta

Asnjë shpenzim nuk u kursye kur djali i një miliarderi armen lidhi martesën me të fejuarën e tij simpatike gjatë fundjavës që kaloi.  Karen Karapetyan dhe nusja e tij, ylli i mediave sociale Lili, shkëmbyen premtime në Kishën Apostolike në Moskë përpara se të festonin bashkimin e tyre me 200 të ftuar në sallën e banketit Safisa, një nga mjediset më prestigjioze të qytetit, shkruan opinion.al                      

Mysafirët ecën nën një  tavan të mbuluar me qindra lule të kuqe ku në brendësi do të shfaqej një mur me fotot të shoqëruar me  iniciale të mëdha ‘K’ dhe ‘L’ për nder të nuses dhe dhëndrit.                       

Gjithashtu një  tjetër detaj që s’ngel pa u vënë re është torta gjigande me katër kate e mbuluar me lule të freskëta. Çdo gjë ishte marramendëse dhe kjo dasmë është klasifikuar si me e mira ne gjithë Rusine. Pasuria e milionerit është renditur ndër vendet e para në Forbs në klasifikimet e bilionereve Rus. /Opinion.al

Pas