Politikë

Grida Duma: Nuk ka alibi për opozitën, negociatat do hapen…


               Publikuar në : 21:34 - 16/04/18 |
rel d

Deputetja e Partisë Demokratike Grida Duma, e ftuar sot në studion e lajmeve me gazetaren Ilva Tare, foli për negociatat e Shqipërisë me BE, ku tha se ato pritet që të hapen me kusht që do të lidhet me sistemin e drejtësisë dhe ndëshkimin e funksionarëve politikë me pushtet sot.

“Asnjë alibi që nëse nuk hapen negociatat të fshihen pas opozitës. Po bëjmë gjithcka për të ndihmuar në hapjen e tyre në këto momente. Gjasat janë që negociatat të hapen me kusht.

Kushtet do lidhen me sistemin e drejtesise dhe me ndeshkimin domethenes. Pra te funksionareve politike me pushtet sot”, u shpreh Duma.

 

Pas