Kronikë

Greqi, sekuestrohet drogë e ardhur nga Shqipëria, policia gjen të fshehura 19.8 kg marijuanë


               Publikuar në : 10:52 - 10/08/18 |
b.f

Policia greke ka sekuestruar një tjetër sasi droge. Sipas mediave greke policia ka ushtruar kontroll në zonën e Dhimo Pilou, Nestorio Mesinia.

Gjatë kontrollit u gjetën në fshehura dhe u sekuestruar 19 kg e 800 gram marijuanë.

Tre javët e fundit ne Greqi janë sekuestruar sasi të mëdha marijuane që dyshohet të kenë ardhur nga Shqipëria. Ndërkaq policia greke vijon kontrollet.

 

Pas