Aktualitet

Gjykata rrëzon Arta Marku, rikthen në punë prokurorët Gashi dhe Gina


               Publikuar në : 14:58 - 09/11/18 |
b.f

Rovena Gashi dhe Dritan Gina, çifti i prokurorëve kanë fituar të drejtën për t’u rikthyer në detyrë, pas pezullimit nga Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku.

Ata paditën Markun për shpërdorim detyre dhe sipas vendimit të Gjykatës Administrative të Apelit, ata kanë fituar sërish të drejtën për t’u rikthyer në detyrë.

Gashi-Gina ishin pezulluar nga detyra pas akuzës së ngritur nga prokuroria e Durrësit për fshehje pasurie.

Pas