Rusi 2018

Gjesti i vlerësueshem, ja çfarë Presidentja e Kroacisë pasi Rusia shënon gol


               Publikuar në : 23:00 - 07/07/18 |
b.f

Presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitarovic dhe kryeministri rus, Dmitry Medvedev, nuk kanë mundur të mungojnë në ndeshjen ndërmjet kombëtareve të tyre në Sochi.

Përfaqësuesja e Kroacisë dhe ajo e Rusisë janë përballur në çerekfinale të Kampionatit Botëror, ‘Rusia 2018’.

Dhe pos tifozëve të zakonshëm, në zonën VIP nuk kanë munguar edhe krerët e shteteve respektive.

E veshur me simbole të shtetit të saj, presidentja e Kroacisë ka qëndruar ulur pranë legjendës Davor Suker dhe kreut të FIFA-s, Gianni Infantino, ndërsa në anën tjetër ndodhej kryeministri i Rusisë, Medvedev.

Pas