Kryesore

Gent Cakaj/ Rama: Ilir Meta t’mos merret seriozisht në Facebook


               Publikuar në : 21:23 - 11/01/19 |
b.f

Kryeministri Edi Rama i ftuar të premten në Zonë e Lirë me Arian Çanin është ndalur tek mosdekretimi i Gent Cakës për ministër të Jashtëm nga presidenti Ilir Meta.

Kryeministri Rama tha se nuk duhet të merret seriozisht reagimi i presidentit Meta në Facebook, pasi ai tekst mund të jetë shkruar nga bashkëshortja e tij, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi.

“Unë i kërkoj publikisht qytetarëve mos e marrin seriozisht këtë status të Metës, pasi mund ti ketë marrë pasoërdin doktoresha (Kryemadhi) dhe ka shkruar për të në Facebook. Është jashtë kontrollit ai tekst i shkruar dhe nuk mund të merret seriozisht”-tha Rama.

Pas