-Sociale, Aktualitet, Te Fundit

Foto/Tifozët serbë djegin flamurin shqiptar, parrulla kundër Kosovës 

Në një fotografi të postuar në rrjetet sociale, një grup tifozësh serbë shfaqen duke djegur flamurin shqiptar.

Bëhet fjalë për një grup mbështetësish të skuadrës serbe të basketbollit Crvena Zvezda, të cilët teksa i vunë flakën flamurit, thërrisnin me parrulla si “nuk ka shitje të Kosovës”.

Ngjarja në fjalë ndodhi në Milano të Italisë fqinje, ku skuadra serbe e Crvena Zvezda përballej me Olimpia Milano, në kampionatin e Euroleague –ës.

E përditshmja serbe B92 shkruan se “Tifozët kanë shënuar përvjetorin e 13 të dhunës së shkaktuar ndaj serbëve të Kosovës dhe Metohisë”./tvklan.al

Lajmi ParaLajmi Pas
« Kthehu Rifresko