Sociale

Foto/Shpëtoi të riun nga mbytja në plazhin e Tales, polici kosovar rrëfen eksperiencën

               Publikuar në : 18:22 - 10/06/18 |
m.b

Polici nga Kosova, Anton Cena ka shpëtuar një djalë të ri sot në plazhin e Tales në Lezhë. Cena përmes një postimi në Facebook ka shkruar se djalin e kishte parë duke u mbytyr në det, menjëherë ka intervenuar dhe më pas ia ka nxjerrë edhe ujin nga stomaku.

“Duke lexu në plazhen e Tales dëgjova që dikush kërkonte ndihmë, hedha shikimin në det dhe pashë një të ri duke u mbytur, vrapova deri te uji dhe hedha në ujë, e tërhoqa buzë detit ja nxorra ujin nga stomaku dhe e barta në ulse, ja qetësova frymarrjen, kontrollova pulsin dhe e drejtova për në spitalin e Lezhes”, sqaron Cena, transmeton Gazeta Express.

Ai ka thënë se shpëtimtari duhet të reagoj me gjakftohtësi, profesionalizëm dhe me shpejtësi që të shpetojë jetë.

“Për të gjithë ata që nuk e zotërojnë mirë notin dhe ata që janë notues të mirë kurrë mos hyni në ujë pa përcjellës edhe mos notoni larg plazhit!Kampioni”, ka përfunduar ai.

Pas