Bota

Fotolajm/ Shikoni se si mediat e huaja raportojnë ngjarjen e Parisit nga vendngjarja

Ngjarja e mbrëmshëm padyshim që ka tronditur jo vetëm Parisin e Francën, por gjithë botën e civilizuar. Një polic mbeti i vdekur në vend, ndërsa dy të tjerë janë plagosur si pasojë e të shtënave që erdhën nga një person, deri tani i dyshuar si 39 vjeçari Karim Cheurfi, i njohur për autoritetet vendase.

Si pasojë vëmendja e mediave ndërkombëtare, orët e fundit është përqendruar në Paris nga ku dhe raportojnë të dhënat e fundit mbi sulmin. Në foton e mësipërme ju tregojmë sesi televizioni BBC transmeton nga vendngjarja./opinion.al

_95736892_map624arctriopmhe_paris

Lajmi ParaLajmi Pas
« Kthehu Rifresko