-Kronikë, Aktualitet, Te Fundit

FotoLajm/ Kjo është makina e deputetit Rakipi pas aksidentit ku vdiq një person

Orët e para të mëngjesit të sotëm, deputeti i PDIU Aqif Rakipi ka përplasur për vdekje një 53-vjeçar në autostradën Tiranë-Durrës.

Sipas informacioneve të policisë viktima i ka prerë rrugën Rakipit duke gjetur vdekjen e menjëhereshme. Ndërkohë, mësohet se Rakipi ëhstë dorëzuar vetë në polici ku ka dhënë dëshminë e tij.

Nga ana tjetër PD ka reaguar përmes një deklarate për mediat duke thënë se po përpiqet të fshihet ngjarja dhe se po manipulohen provat, për shkak se Rakipi është mik i ngushtë më kryeministrin Rama. Lapsi.al sjell foto nga aksidenti, si dhe makinën e aksidentuar të deputetit Rakipi.

 

Lajmi ParaLajmi Pas
« Kthehu Rifresko