-Kulturë

Foto/ Si dukej Angela Merkel në vitin 1991


               Publikuar në : 10:27 - 05/12/18 |
el ida

Foto e rrallë e kancelares së Gjermanisë, Angela Merkel në  shtator të vitit 1991, teksa takon ish-presidentin George Bush në Uashington DC. Në atë kohë Merkel mbante postin e Ministres së grave dhe të rinjve.  Kancelarja gjermane do të marrë pjesë në ceremoninë mortore në nder të ish-presidentit Bush, i cili ndërroi jetë në moshën 94 vjeçare.

Ish-Presidenti i SHBA Xhorxh H.W. Bush ka ndërruar jetë në në Houston. George Bush Sr, siç ishte i njohur ishte presidenti i 41-të i SHBA midis 1989 dhe 1993. Pasi shërbeu dy mandate si zëvendës-president nën presidencën e Ronald Reagan.

Pas