Aktualitet, Bota, Te Fundit

Foto/ Pasojat shkatërrimtare të uraganit “Irma”, Amerika para dhe pas tragjedisë

Uragani “Irma”, shkaktoi dëmë të paimagjinueshme në Amerikë. Fuqia shkatërrimtare e këtij uragani la gjurmë të thella kudo që shkeli. Bilanci i të vdekurve deri tani si pasojë e stuhive të fuqishme ka arritur në 36, dhe shumë persona të tjerë rezultojnë të zhdukur. Godinat, pemët, makinat, janë shkatërruar në masë.

Florida që mbahej si një prej atraksioneve turistike më të mëdha në Amerikë, sot përngjan më tepër me një rrënojë. Nuk ka asgjë ekzotike më në plazhet e bukura të Majamit, as në ishujt e famshëm të Karaibeve, dhe madje as në Kuba. Disa pamje satelitore, të cilat tregojnë vendet para dhe pas uraganit, dëshmojnë qartë fuqinë e Irmës.  Më poshtë mund të shihen qartë pamjet e frikshme.

Anse Marcel Beach in St. Martin

 

Philipsburg, St. Martin

 

Codrington, Barbuda

 

Codrington Port, Barbuda

 

Parham, Tortola

Road Town, Tortola

Opinion.al

Lajmi ParaLajmi Pas
« Kthehu Rifresko