-Jetë dhe Stil, Galeri, Metro

Foto-galeri/ Super jahti 450 milionë eurosh i dorëzohet miliarderit rus

Një super jahti është parë duke përshkruar ujërat e portit Nobiskrug në Gjermani këto ditë.

Jahti i cili kushton 450 milionë dollarë ka udhëtuar që prej jugut të Spanjës, për t’u dorëzuar pronarit të tij, miliarderit rus, Andrey Igorevich Melnichenko.

Ai është i gjatë gati 143 metra dhe ka tre vela më të larta se kulla e Big Ben në Londër.

Miliarderi rus e ka quajtur “Sailing Yacht A”. Gjatë lundrimit të tij, jahti ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve.

Opinion.al ju sjell më poshtë imazhet e jashtëzakonshme të jahtit. /opinion.al

Lajmi ParaLajmi Pas
« Kthehu Rifresko