-Jetë dhe Stil, Galeri, Metro

Foto-galeri/ Më shumë se 5 mijë të rinj festojnë si të çmendur me bikini, alkool dhe hashash

Miami me siguri di si të festojë!

Pushimet e pranverës kanë bërë që mijëra studentë të mblidhen dhe të festojnë si të çmendur në plazhet e Miamit.

Më shumë se 5 mijë të rinj të pabindur kanë shkaktuar “dhimbje koke” për patrullën e policisë.

“Flirtime të shumta, alkool dhe hashash” këto ishin tiparet kryesore të festës në plazh.

Në Miami dënohesh deri në pesë vjet burg nëse ke më shumë se 20 gram të substancës narkotike dhe 5 mijë dollarë gjobë, megjithatë ky dënim mund të shkojë deri në 15 vite burg dhe 25 mijë dollarë për ata që kanë më vetë më shumë se 2 kile.

Edhe pse efektivët e policisë ishin pak metra më tutje kjo nuk i ka ndaluar shpërndarësit e drogës që të dalin haptazi për t’iu “shërbyer” të rinjve amerikanë, raporton Daily Mail./opinion.al

13-3

Picture 1 of 12

 

Lajmi ParaLajmi Pas
« Kthehu Rifresko