Galeri, Metro, Sport, Te Fundit

Foto-galeri/ Formula 1, Ferrari prezanton makinën e këtij sezoni

Ferrari ka prezantuar sot makinën e re të për sezonin e vitit 2017.

SF70-H u lançua këtë të premte  në pistën e Fioranos nga dy pilotët e kok-kuqes, Sebastian Vettel dhe Kimi Raikkonen, të cilët kanë fituar pesë tituj kampion të dy bashkë.

Dyshja nuk shkoi dhe aq mirë sezonin e kaluar duke përfunduar garën e pilotëve në vendin e katërt dhe gjashtë, respektivisht.

Ndërsa Ferrari, e cila për herë të fundit ka fituar titullin me një pilot të saj në vitin 2007, përfundoi në vendin e tretë në garën për konstruktor, pas Mercedes dhe Red Bull./ opinion.al

9-14

Picture 1 of 9

Lajmi ParaLajmi Pas
« Kthehu Rifresko