-Sociale, Aktualitet, Te Fundit

Foto/ Bora i ‘zbardh faqen’ Tiranës, qytetarët i gëzohen asaj…

Reshjet e borës që kanë rënë ditët e fundit në vend kanë përfshirë edhe Tiranën. Mbrëmjen e sotme, e mërkurë, në kryeqytet kanë nisur të bien reshje bore, të cilat gjithsesi nuk kanë qenë të dendura.

Por, një fenomeni të tillë natyror, qytetarë të ndryshëm i janë gëzuar pamasë, gjë që shprehet mjaft mirë nga fotot e shumta të postuara në rrjete të ndryshme sociale.

Mësohet se reshjet e borës nuk kanë nisur të bien vetëm në Tiranë, sonte, por si rrallë ndonjëherë edhe qytete si Durrësi, Elbasani dhe Fieri janë përfshirë nga reshjet e dëborës.

Dëbora e fundit e vërtetë dhe që mbajti në Tiranë ka rënë në 11 Janar 1985. Pas 32 vjetësh, sot, 11 Janar 2017, bie përsëri në Tiranë.

bore 1244debora 133debora 12debora 122

bora 13214 borebore 10bore 11bore 13bore 12bore 67 borebore 5bore 8foto 2foto 36 borebore 4

foto 15foto 16foto 17

bora 17 -8foto 12

bore 19

Lajmi ParaLajmi Pas
« Kthehu Rifresko