InstaBIZ

Foto/ Arrestohet aktori i njohur turk, u kap me kanabis

Policia e Qipros ka arrestuar në flagrancë aktorin e njohur turk të serialit “Karaday”, gjatë kohës që ai ishte duke hyrë aeroportin “TRNC Ercan”.

Yurdaer Okur u kap me 1 gram drogë, saktësisht kërp Indian dhe u dërgua menjëherë në rajonin e Policisë. Siç bën me dije mediat turke sasia e kanabisit që mbante aktori u dedektuar nga qentë anti-drogë. Ai është i njohur për publikun shqiptar në rolin e Turgut Savcı në serialin “Karaday”.

f475535a1f0ede9068238f297bb1eb45_7e0fc58fa8efdfe3647d3d2dc9367d81_yaver-karadayijpg_610x375jpeg_610x375

Ai do të paraqitet sot para gjykatës, e cila do vendosë nëse do ta lërë të lirë apo do të marrë masa sigurie. Sipas ligjeve të Qipros, ai që kapet me kanabis ose dëbohet ose burgoset.

Lajmi ParaLajmi Pas
« Kthehu Rifresko