Sport, Te Fundit

Foto/ Ai u shpall “Më i Miri”, por kë votoi Ronaldo si futbollistin e vitit?

Cristiano Ronaldo mbrëmjen e djeshme është shpallur nga FIFa lojtari më i mirë i vitit 2016. Ai është votuar nga shumë futbollistë dhe trajner si më i mirë, po interes përbën lista e vet Ronaldos.

Ai ka zgjedhur të votojë shokët e tij të skuadrës. Në vend të parë uelsianin Bale, në të dytë Modric, dhe në të tretë Sergio Ramos.

Të njëjtën zgjedhje ka bërë edhe Messi i cili ka votuar shokët e skuadrës, Suarez, Neymar dhe Iniesta.

Lajmi ParaLajmi Pas
« Kthehu Rifresko