-Destinacione, Metro, Te Fundit, Travel

Forbes rekomandon Shqipërinë: Plazhe mahnitëse dhe shpenzime të përballueshme

Në prag të nisjes të sezonin turistik në vend, prestigjozia Forbes e ka konsideruar shqipërinë si një ndër vendet ku mund të shijosh Mesadheun me shpenzime fare të lira.

Shqipëria ka zënë një vend kryesorë bazuar tek ekspertët tanë të udhëtimeve. Ajo renditet tek 30 vendeve më të lira për të udhëtuar në vitin 2017.

Me plazhet mahnitëse përgjatë bregdetit dhe me strehim të përballueshëm në qytetet bregdetare (nga dhoma të fillojnë deri në $ 5 për një person), turistët mund të përjetojnë Mesdheun për një pjesë të çmimit.

Pa permendur më tej të gjitha vendet e shumta historike dhe mesjetare që mund të vizitohet për vetëm $ 2 në $ 5, shkruan Forbes. /opinion.al

forbs

Lajmi ParaLajmi Pas
« Kthehu Rifresko