Sport

Filippo Inzaghi zyrtarisht trajner i Bologna-s


               Publikuar në : 17:32 - 13/06/18 |
b.f

Filippo Inzaghi është zgjedhur ditën e sotme trajnerin i ri i skuadrës së Bologna-s.

Lajmi konfirmohet nga vetë klubi i Bologna-s në faqen zyrtare në Facebook.

“Bologna FC 1909 lajmëron që Filippo Inzaghit i është besuar posti i trajnerit të ekipit të parë, ai ka nënshkruar kontratë deri më 30 qershor të vitit 2022”, shkruhet në deklaratën e klubit italian.

‘Super Pipo’ ka zëvendësuar kështu trajnerin e larguar Roberto Donadoni tek Bologna.

Inzaghi filloi karrierën si trajner tek skuadra e Milanit, si fillim duke drejtuar të rinjtë dhe më pas mori drejtimin e skuadrës së parë në sezonin 2014-15.

Pas