-Teknologji

Fantastik! Del në treg iPhone 8 i kuq, ja si duket

               Publikuar në : 19:51 - 10/04/18 |
Gerta

Njoftohet se nesër Apple do të prezantojë një ngjyrë të re në linjën e iPhone 8 dhe 8 Plus: në ngjyrë të kuqe.
Ngjyra e re është pjesë e partneritetit të kompanisë me (RED), një grup aktivistësh i dedikuar për luftimin e HIV / AIDS në Afrikë.
MacRumors raporton se ka parë një memo nga Virgin Mobile, që thotë se Apple do të prezantojë këtë opsion të ri të telefonit.

Në të njoftohet se telefoni do të jetë i disponueshëm për parapagim, por nuk përcakton nëse kjo do të përfshijë linjën e iPhone X.

Produkti Red i cili u themelua në vitin 2006 nga lideri i U2 Bono dhe një aktivist i fushatës Bobby Shriver, licencon emrin e tij tek kompani të tjera private për të nënvizuar përpjekjet për të luftuar HIV / AIDS në tetë vende afrikane: Gana, Kenia, Lesoto, Ruanda, Afrika e Jugut, Swaziland , Tanzania dhe Zambia. Apple ka lëshuar një numër iPods, iPads dhe raste të tjerë të veçanta (RED) gjatë viteve, dhe vitin e kaluar, lëshoi ​​ për herë të parë një iPhone 7.

Pas