-U tha në Opinion

Eugent Bushpepa rrëfen për herë të parë ‘incidentin’: Qipro kërkoi të heq foton me Eleni Fourierën

               Publikuar në : 23:53 - 14/05/18 |
Gerta

Eugent Bushpepa ishte i ftuar mbrëmjen e kësaj të hëne në një intervistë përball gazetarit Blendi Fevziu. Ai foli për eksperiencën në Eurosong 2018  dhe shprehu falenderimet për mbështetjen e shqiptarëve e po ashtu lumturinë për rezultatin e arritur.

Veç të tjerash Eugenti rrëfeu edhe për takimin me Eleni Fourierën dhe Ermal Metën. Eugenti u shpreh se raportet mes tyre ishin shumë të mira.  Ai tregoi për herë të parë në “Opinion” se pati një incident pasi publikoi foton me  këngëtaren teksa bënin simboli e shqiponjës.

 

She’ll literally light up the ESC stage!!! @foureira you rock girl!!🤘

A post shared by Eugent Bushpepa (@eugentbushpepa) on

Qipro kishte kërkuar heqjen e fotografisë sepse sipas tyre dëmtohej performanca dhe përfaqësimi i tyre. Por Eleni Fouriera e kishte ndaluar diçka të tillë duke u ndjerë e lumtur dhe krenare për prejardhjen e saj.

Në patëm një ftesë të takonim Elenin, unë nuk e kisha takuar asnjëherë më parë.  Ajo ka shkuar që e vogël dhe është rritur në Greqi.

Eleni ishte shumë e lumtur për prejardhjen e saj saqë në një fotografi që realizuam bashkë bëmë simbolin e shqiponjës.

Ajo fotografi i hapi avaze. Ajo nuk u shqetësua aspak. Në fakt unë i kërkova falje që e publikova dhe ajo tha madje shumë mirë ke bërë që e kë lënë, sepse ata të Qipros tentuan që të hiqnin fillimisht fotografinë. Ata donin ta hiqnin sepse nuk donin që performanaca të merrte një konotacion negativ. Por ajo kërkoi që të mos hiqet fotografia sepse tha që jam e lumtur për prejardhjen time”, u shpreh Bushpepa./Opinion.al C

Pas