Sport, Te Fundit

Etrit Berisha befason/ Në mesin e 10 portierëve më të mirë në botë

Instituti i Statistikave në futboll i njohur ndryshe si “CIES”, e rendit portierin e kombëtares sonë, Etrit Berisha mes 10 më të mirëve në botë për këtë sezon. “Gardiani” i Atalantës ka shkëlqyer nën drejtimin e Gasperinit, duke qenë protagonistë në shumë ndeshje, raporton Albeu.

 

Ai renditet në vendin e 5-të me 81.5 pikë, po aq sa Oblak dhe Ter Stegen i Barcelonës. Vendi i parë mbahet nga Neuer me 88 pikë. Kujtojmë që kjo renditje bëhet vetëm për portierët që kanë kaluar 2000 minuta gjatë një sezoni.

294489

Lajmi ParaLajmi Pas
« Kthehu Rifresko