-Politikë, Aktualitet, Te Fundit

Emri i parë i ministrit të marrëveshjes Rama-Basha

Dalin emrat e parë të ministrave teknikë që do të vijnë si propozime nga Partia Demokratike. GSH.al shkruan se Ardian Marashi do të vihet në krye të Ministrisë së Arsimit dhe Sportit në vend të Lindita Nikollës, e cila e ka mbajtur këtë post deri më tani.

Ky i fundit ka mbajtur postin e ish-drejtorit të Qendrës së Studimeve Albanologjike, ndërsa tashmë thuhet se do të marrë detyrë të re, atë të Ministrit të Arsimit në qeverinë teknike që do çojë vendin në zgjedhje. 

Lajmi ParaLajmi Pas
« Kthehu Rifresko