-Kronikë, Aktualitet, Kryesore

Emri/ Arrestohet shijakasi i dënuar në Itali për prostitucion

Policia tha sot se ka vënë në pranga një 52 vjeçar të dënuar në Itali për shfrytëzim prostitucioni. Ai do të ekstradohet në Itali.

“Specialistët e Seksionit për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme në bashkëpunim me Efektivet e Komisariatit të Policisë Shijak bënë të mundur ndalimin e një shtetasi të shpallur në kërkim ndërkombëtar Agim Kolgjini 52 vjeç, banues në Shijak.

Gjykata e Genovës, Itali, në ngarkim të shtetasit të mësipërm ka lëshuar urdhër – arresti, për veprat penale “Pjesëmarrje në organizatë të tipit mafioz” dhe “Ndihmë dhe shfrytëzim prostitucioni” parashikuar në nenet 110, 81 dhe 416 të Kodit Penal Italian”, thuhet në njoftim.

Lajmi ParaLajmi Pas
« Kthehu Rifresko