Aktualitet

Emri/ Arrestohet shijakasi i dënuar në Itali për prostitucion

               Publikuar në : 11:22 - 12/01/18 |
ri.de.

Policia tha sot se ka vënë në pranga një 52 vjeçar të dënuar në Itali për shfrytëzim prostitucioni. Ai do të ekstradohet në Itali.

“Specialistët e Seksionit për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme në bashkëpunim me Efektivet e Komisariatit të Policisë Shijak bënë të mundur ndalimin e një shtetasi të shpallur në kërkim ndërkombëtar Agim Kolgjini 52 vjeç, banues në Shijak.

Gjykata e Genovës, Itali, në ngarkim të shtetasit të mësipërm ka lëshuar urdhër – arresti, për veprat penale “Pjesëmarrje në organizatë të tipit mafioz” dhe “Ndihmë dhe shfrytëzim prostitucioni” parashikuar në nenet 110, 81 dhe 416 të Kodit Penal Italian”, thuhet në njoftim.

Pas