-Politikë, Aktualitet, Te Fundit, Të Gjitha

Emrat/ Partia Socialiste vendos drejtuesit dhe anëtarët e komisioneve parlamentare

Partia Socialiste do të drejtojë 5 komisione parlamentare, Ligjet, Politikën e Jashtme, Ekonominë dhe Financat, Sigurinë Kombëtare dhe komisionin për Veprimtaritë Prodhuese, ndërsa PD 2 komisione Median dhe Integrimin, LSI një komision, atë të Shëndetësisë.

Komisionet që drejton PS

Komisioni i Ligjeve

-Ulsi Manja kryetar

-Klotilda Bushka sekretare

Komisioni për ekonominë dhe financat

-Erjon Brace kryetar

-Anastas Angjeli sekretar

Komisioni për Sigurinë Kombëtare

-Ermonela Felaj kryetare

-Pjerin Ndreu sekretar

Komisioni për veprimtari prodhuese

-Eduard Shalsi kryetar

-Besnik Bare sekretar

Komisioni i Arsimit dhe mjeteve të informimit publik drejtohet nga PD

-Milva Ekonomi nënkryetare

-Fidel Ylli sekretar

Komisioni i Shëndetësisë drejtohet nga LSI

-Elisa Spiropali nënkryetare

-Klodiana Spahiu sekretare

Komisioni për politikën e jashtme

-Mimi Kodheli kryetare

-Elona Gjebrea sekretare
.

Lajmi ParaLajmi Pas
« Kthehu Rifresko