Aktualitet

Emrat/ Kush janë 5 deputetët që nuk morën pjesë në votimin për Tahirin


               Publikuar në : 12:07 - 25/10/17 |
b.f

Pesë deputetë nuk votuan sot as pro as kundër imunitetit të Saimir Tahirit. I pari është Fatmir Xhafa, ministri i Brendshëm, zëvendësuesi i Tahirit, i cili gjendet për vizitë pune në Itali.
Po kështu mësohet se nuk kanë votuar Tom Doshi (PSD) dhe Vangjel Tavo (LSI). Sakaq gazetarët që ndjekin seancën thanë se edhe Tahiri është vetëpërjashtuar nga ky votim. Po i 5? Ai është Agron Cela i LSI.
/Opinion.al

Pas