InstaBIZ

Elvana Gjata shkon në Prishtinë, takohet me Flori Mumajesin??


               Publikuar në : 20:24 - 12/03/18 |
Gerta

Elvana pa diskutim është njëra nga këngëtaret më të kompletuara në shoëbizin shqiptar, ajo së fundmi u rikthye fuqishëm për tregun shqiptar edhe pse i mungoj një kohë mjaft të gjatë më këngët shqip.

Synimi për tregun ndërkombëtarë la hapësirë të madhe me këngët dhe hitet që sillte këngëtarja. Ajo gjatë kësaj hapësirë solli dy këngë në anglisht ku u pritën këndshëm por jo më atë entuziazmin që pritën zakonisht këngët e Elvanës në trojet shqiptare.

Elvana qysh në fillimet e karrierës bashkëpunoi me këngëtarin dhe kompozitorin Flori Mumajesi dhe ishte dyshja e pandashme dhe shumë e suksesshme në çdo projekt. Por u përfolën aq shumë edhe për një lidhje emocionale  në mes tyre, që ata kurrë nuk e mohuan por as pohuan e nga e gjithë kjo reflektonte ne punë dhe sukses.

Por qysh nga largimi i këngëtares për në SHBA rrugët e Florit dhe Elvanës u ndan dhe çdo gjë në mes tyre u shkëput.

Edhe pse për publikun kjo ndarje mbetet si në mjegull dhe e pa qartë. Por shpesh interesi vihet para çdo gjëje dhe rrezikon shumëçka përreth.

 

Sot ne Prishtine 🌞

A post shared by Elvana Gjata (@elvanagjataaaa) on

Të gjithë e dimë që Flori jeton në Prishtinë prej kohësh, por dje edhe Elvana Gjata ka shkuar në Prishtinë. A do të takohen ose janë takuar dy ish bashkëpunëtorët e ngusht kjo ende nuk dihet, por të gjithëve ju bëri përshtypje vajtja e Elvanës në Prishtinë. Presim në vazhdimësi se si do lëvizin gjërat rreth tyre…?!

Burimi: Kosovarja

Pas