-Politikë, Aktualitet, Te Fundit

Edi Rama flet për humbjen e Blushit: Nuk jam mërzitur

Kryeminstri Edi Rama mbrëmjen e sotme është shprehur për ish-deputetin socialist Ben Blushi se është pjesë e familjes.

Rama tha se Blushi u largua me sherr dhe mbi të gjitha nuk ka asnjë kënaqësi që nuk fitoi, por nuk është i mërzitur.

Sipas tij, Blushi guxoi dhe për një gjest të tillë meriton respekt.

Rama: Ben Blushi u largua me sherr por ishte pjesë e familjes dhe i takon familjes. Unë nuk kam asnjë kënaqësi që nuk fitoi, por unë nuk jam mërzitur, guxoi por i takon kësaj familjeje. Ishte një sherr që mund të evitohej, por ishte një sherr dhe ai guxoi, gjithashtu unë e vlerësoi.

 

Lajmi ParaLajmi Pas
« Kthehu Rifresko