Aktualitet, Te Fundit, Travel

E RRALLË/ Ngrin ujëvara e Mirushës në Kosovë

Temperaturat e ulëta që kanë kapluar vendin këto ditë, kanë bërë që të ngrihen Liqeni i Badovcit dhe Drini i Bardhë.

1484150900_WhatsApp Image 2017-01-11 at 4.47.50 PM

Po ashtu, ka ngrirë një nga atraksionet më të veçanta turistike të Kosovës, Ujëvara e Mirushës, transmeton Telegrafi.

1484150894_WhatsApp Image 2017-01-11 at 4.47.50 PM (1)

Kjo e fundit ka tërhequr vëmendjen e mediave të huaja. AFP ka publikuar foton e Armend Nimanit, ndërkaq pamje ka transmetuar edhe CTV News.

ujvara-640x3601484150715_WhatsApp Image 2017-01-11 at 4.47.47 PM1484150882_WhatsApp Image 2017-01-11 at 4.47.49 PM (1)

Lajmi ParaLajmi Pas
« Kthehu Rifresko