Aktualitet

E rëndë në Mat/ Fshatari lë të vdekur dy punonjës të Bashkisë


               Publikuar në : 14:45 - 11/10/18 |
b.f

Një banor i fshatit Shëlli ka qëlluar me pushkë dy punonjës të Bashkisë së Matit. Në fillim u raportua se ata kanë mbetur të plagosur, ndërsa raportimet e fundit janë se dy personat kanë ndërruar jetë.

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Shëlli, ndërsa viktimat janë punonjës të bashkisë së Matit të cilët kishin shkuar për të hapur një rrugë. Punonjësit e bashkisë së Matit janë qëlluar nga një person, ndërsa policia ka konfirmuar lajmin për vdekjen e dy personave, ndersa autori eshte shpallur ne kerkim.

Nuk dihen ende shkaqet dhe motivet e ngjarjes. Forca të shumta policie janë nisur drejt vendit të ngjarjes.

Pas