Te Fundit

E mbani mend Erën tek “Njerëz dhe Fate”, ja si duket ajo sot?

Trajtonte ngjarjet e fenomeneve të viteve ’90 në një mënyrë të tillë sa edhe sot mbahen mend.

hqdefault

Seriali “Njerëz dhe Fate” do të ishte një nga serialet më të suksesshëm në Shqipëri, me një kast të mrekullueshëm aktorësh.

Një prej këtyre aktoreve mbetet edhe personazhi i Erës, emri i të cilës është Enerjeta Jani. Por ku ndodhet ajo sot?

12642970_10208440998253297_8010229510401791151_n

Menjëherë pas kësaj telenovele, karriera e saj u përqëndrua më shumë në teatër ku dhe interpretoi vepra të ndryshmë si “10 vjet martesë”, “Vdekja e një mbretëreshe”, “Me dyer të mbyllura”, ndër të tjera.

Si regjisore ajo ka sjellë disa vepra në skenën e Teatrit. “Era” është martuar me aktorin Genci Fuga dhe të dy janë prindër të dy fëmijeve.

1379879_631695920187142_2038689098_n

Në këto foto dallohet qartë ndryshimi i saj pas “Njerëz dhe Fate”.

2-152

Lajmi ParaLajmi Pas
« Kthehu Rifresko